Egjipt, zbulohet arsenal armesh ne kufi me Izraelin

14/02/2009 14:45

Nje arsenal armesh eshte gjetur ne shkretetire nga forcat e sigurise egjiptiane ne lokalitetin e Dehniya, prane kufirit me Izraelin.

Behet fjale per tonelata tritoli, pese predha artilierie kunderajrore qe mendohet te kene qendruar aty prej konfliktit te vitit 1973 mes Egjiptit dhe Izraelit.

Sipas hetuesve materialet jane grumbulluar me qellim perdorimin.

Top Channel