Siguria, amerikanet kane frike nga kriza

13/02/2009 01:20

Pjesa me e madhe e shqetesimeve te Shteteve te Bashkuara ne lidhje me sigurine nuk eshte me Al Kaeda, por kriza ekonomike boterore.

Ky eshte perfundimi i nje raporti vjetor te inteligjences, i paraqitur ne Kongres.

Sipas kordinatorit te ri te 16 agjencive te zbulimit dhe kunderzbulimit amerikan, admiralit Dennis Blair, sa me shume te zgjase kriza, aq me te medha do te jene rreziqet dhe paqendrueshmeria politike.

Top Channel