Irak, atentat ne Mosul, vdesin 4 marinsa

09/02/2009 21:10

Kater ushtare amerikane dhe nje perkthyes kane mbetur te vrare sot ne nje atentat vetevrases me autobombe ne Mosul, ne veri te Irakut.

Lajmi behet i ditur permes nje komunikate te shperndare nga kontigjenti nderkombetar, sipas te ciles atentati ne fjale eshte ai me me shume viktima njeheresh ne radhet e ushtrise amerikane, qe nga fillimi i vitit.

Ne komunikate sqarohet se shperthimi i autobombes, e drejtuar nga nje kamikaz, ndodhi ne momentin kur ajo kaloi prane makines ne te cilen po udhetonin marinsat dhe perkthyesi i tyre.

Top Channel