SHBA-Rusi, Ivanov: Nuk jemi ne pazar

08/02/2009 18:45

Vleresim, por edhe kujdes. Ky eshte reagimi rus perballe sinjaleve per shtensionim te situates te ardhur nga SHBA-ja, pas perplasjeve te muajve te shkuar.

Ne takimin e sotem ne Manako, numri dy i Shtepise se Bardhe, Joe Biden ka ripohuar “objektivin e forte te SHBA-se per te rifilluar marredhenie te reja me Rusine”.

Megjithate reagimi i zevendeskryeministrit rus Sergey Lavrov ka qene i ashper kur eshte shprehur se raportet midis dy vendeve nuk jane si nje pazar.

“Nuk jemi ne nje pazar dhe nuk diskutojme sikur te ishim ne nje pazar”, eshte shprehur Ivanov, edhe pse ka shprehur vleresimin e tij per hapjen e treguar nga ana e Uashingtonit.

Top Channel