Ndoka: Poli i Lirise, e djathta e vertete

05/02/2009 19:50

Partia Demokristiane ka nisur fazen pergatitore para zgjedhjeve te qershorit, duke lancuar ate qe kryetari i saj Nard Ndoka e quajti riperteritje te se djathes se vertete, Polin e Lirise.

Ne Velipoje, Ndoka theksoi se Partia Demokratike me kryeministrin Berisha ne krye ka lene ne harrese te gjitha shtresat e djathta, duke u kthyer ne nje perfaqesuese te denje te se majtes.

“Programi i Polit te Lirise trajton problemet kryesore si ate per ceshtjet e pronave, zhvillimit, urbanistikes, papunesise, taksave e biznesit. Do kete nje program te detajuar jo ne leter, jo demagogjik, por me pika te realizueshme nga politika”, ka pohuar Ndoka.

Deri ne keto momente Poli i Lirise perbehet nga tre forca politike, demokristianet e Nard Ndokes, Levizja per Zhvillim Kombetar e drejtuar nga Dashamir Shehi dhe Partia per Ligj dhe Drejtesi e drejtuar nga Spartak Ngjela. Nderkohe qe ketij poli pritet t’i bashkangjiten edhe forca te tjera si Balli Kombetar apo dhe partia came PDI.

Top Channel