Kolumbi, FARK liron nje tjeter peng

05/02/2009 19:25

Deputeti Sigfrido Lopez, njekohesisht avokat dhe i rrembyer ne vitin 2002 ne Kolumbi, eshte liruar sot nga rebelet e FARK.

Lajmin e ka bere te ditur per mediat Komiteti Nderkombetar i Kryqit te Kuq, qe ka saktesuar se 45 vjecari eshte ne gjendje te mire shendetesore.

Pak dite me pare rebelet e Forcave te Armatosura Revolucionare Kolumbiane liruan 4 pengje, te cilet ishin nje polic dhe tre ushtarake.

Top Channel