Afganistan, vriten 15 militante talebane

24/01/2009 08:50

15 militante talebane kane mbetur te vrare ne Afganistan gjate nje sulmi te pjesetareve te koalicionit nderkombetar te udhehequr nga SHBA.

Mes viktimave eshte edhe nje grua. Lajmin e konfirmojne burime ushtarake amerikane. Sulmi ndodhi gjate nates ne provincen Laghman, ne lindje te vendit.

Nderkaq, zyrtare te provinces pretendojne se viktimat jane civile dhe jo militante.

Top Channel