Australi, mund peshkaqenin e shpeton kusheriren

12/01/2009 13:05

Nje serfist i ri australian eshte kthyer ne hero, pasi ka shpetuar kusheshiren e tij, qe ishte mberthyer ne kembe nga nje peshkaqen.

Djali ka qelluar peshkaqenin e gjate pese metra me nje grusht ne koke, duke e detyruar te leshoje kemben e vajzes dhe te marre arratine. Ngjarja ndodhi ne ishullin e Tasmanise. Vajza u transportua ne spital, e trembur, por ne gjendje te mire shendetesore.

Dy te rinjte ishin duke bere serf, ne momentin qe nje peshkaqen i bardhe sulmoi vajzen, i kafshoi kemben dhe u perpoq ta terhiqte me vete ne fund te detit.

Djali ka reaguar menjehere, duke e qelluar peshkaqenin ne koke dhe duke shpetuar kusheriren.

Top Channel