Ansambli mbush 60 vite, artistët mblidhen në Teatrin Kombëtar
11/11/2017 16:09
“Lulet plastike”, një film me aktor Robert Ndrenikën
10/11/2017 21:30
Reshat Arbana: Pse u ktheva në teatër pas 9 vitesh
09/11/2017 18:35
Dokumentar për Franz Baron Nopcsa dhe partnerin e tij
09/11/2017 15:23
Erald Kapri sjell “Sekretet e Luftës”
09/11/2017 10:45
Ridley Scott largon Kevin Spacey, rixhirohen skenat e tij në film
09/11/2017 10:36
Arti i Viktor Gjikës, kujtohet krijimtaria e regjisorit
08/11/2017 20:25
Butrint, pezullohet ndërtimi; Vokshi: Ultimatumi erdhi nga UNESCO
08/11/2017 19:46
Arti shqiptar në Selanik, hapet ekspozita me piktura dhe fotografi
08/11/2017 16:53
Alpinistja Flutura Uta Ibrahimi, një gur nga Everesti për presidentin
08/11/2017 14:55
“Ne jemi maska”
07/11/2017 15:31
Shuhet Kasem Trebeshina, gjeniu i një jete të trazuar
07/11/2017 14:47
“Ministry of Love”, komedia e zezë kundër luftës
06/11/2017 15:36
Koreografi francez mbyll Festivalin e Dancit Modern
06/11/2017 11:54
“Vox Machina”, nga e shkuara komuniste tek e ardhmja globale
05/11/2017 20:14
“Drejt Giffoni 2020”
05/11/2017 15:52
Restaurohen kishat e Voskopojës
05/11/2017 15:25
“Gjurmë Shqiptare”: Kush nuk e do Pashko Vasën?!
04/11/2017 20:55
Aktori që “refuzon” pensionin. Niko Kanxheri rikthehet në skenë me “Euriditën”
04/11/2017 15:52
Këngët e njohura të festivaleve, rikthehen në versionin ‘Pop & Rock’
04/11/2017 11:44
“Shqiponja”, filmi më i ri shqiptar
04/11/2017 11:20