Lamtumira e Nexhmije Pagarushës! Në Prishtinë ceremonia për artisten e madhe

09/02/2020 13:24

Kosova është në zi sot pasi po i jep lamtumirën e fundit artistes së madhe, Nexhmije Pagarusha, e cila u nda nga jeta në moshën 86-vjeçare, dy ditë më parë.

Familjarë, miq dhe shumë qytetarë morën pjesë në ceremoninë e zhvilluar në Teatrin Kombëtar të Prishtinës. Arkëmorti me trupin e pajetë të artistes po përshkruan për herë të fundit rrugët e Prishtinës.

Për më tepër ndiqni lidhjen direkte me gazetaren Alberta Hashani, gjatë edicionit informativ të orës 12:00.

Top Channel