Futbollistët e Manchester City, “Bunga Bunga party” me 22 modele italiane. Festojnë fitoren 6-1 (Fotot e modeleve në festë)

15/01/2020 17:27

Yjet e Manchester City udhëtuan 22 modele italiane Instagrami në një hotel luksoz me SPA jashtë Cheshire. Një natë aty kushin 150 paund dhe mediat britanike shkruajnë se festa ishte e stimit ‘Bunga-Bunga’.

Vajzat udhëtuan në Manchester të dielën në Resort Golf Mere ku një natë kushton 150 paund dhe para ndeshjes së ekipit kundër Aston Villa atë pasdite.

Skuadra mundi Aston Villa 6-1 dhe mendohet se festa kishte ndodhur me lejen e trajnerit Pep Guardiola.

Shumë prej modeleve dokumenatuan në Instagram udhëtimi e tyre në Cheshire, duke postuar foto dhe video në pishinë, apo moment relaksuese, të veshura me veshje seksi.
Duke folur për The Sun, një burim tha se ishte kjo ishte festa e Krishtëlindjes e shtyrë në kohë, për lojtarët dhe se një punonjës i klubit kishte kaluar muaj me radhë për të organizuar mbrëmjen.

Burimi thote se gjithashtu se vajzat mund të ishin anëtarët e klubit të mbështetësve të Manchester Cityt në Milano.
Sido që të jetë, ata janë shumë të bukur dhe duken sikur ishin argëtuar shumë dhe supozohet që edhe lojtarët ja kanë kaluar shumë mirë.

Një nga modelet ishte Amira Paula, e cila postoi në Instagram fotot e saj.
Një tjetër yll në Instagrami, Marta Tejada, kishte postuar edhe video nga shishet e saj të shampanjës mbi një krevat.

Mendohet që në festë ishte edhe prezantuesja televizive italiane Chriara Giuffrida, e cila pozonte jashtë hotelit me një pallto të shtrenjtë si dhe Isa Rivera, i cili postoi një video të grupit duke shijuar mëngjesin.

Fotografi të tjera postoi edhe Chiara Battola në banjë, ndërsa gratë e tjera të veshura me bikini ishin aty.

The Sun gjithashtu raportoi se disa nga grupi kanë qëndruar edje një natë më shumë, duke shfrytëzuar rastin të shohin jetën e natës së Manchesterit.
Një faqe në interneti italiane pretendonte se gratë ishin fluturuar për të ‘argëtuar’ futbollistët në një nga zonat më prestigjioze të Cheshire.

FOTO GALERI
1/26

Top Channel