Një lajm i hidhur ka goditur kinematografinë shqiptare ditën e sotme. Aktorja e njohur Eva Pëllumbi ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare.

Ajo jetonte prej vitesh në Gjermani sëbashku me familjen e saj.

Pëllumbi ka luajtur disa filma, ku përveç tyre ka punuar për 17 vite në Teatrin e Kukullave ku ka luajtur rolin e “Çufos” nga vepra e Gaqo Bushakës si dhe Pinokun.

FOTO GALERI
1/8

Top Channel