Fill pasi tajfuni “Hagibis” goditi Japoninë, së paku 19 njerëz humbën jetën dhe 100 të tjerë raportohet se janë plagosur.

Shpejtësia e Hagibis- it pritet të shkojë deri në 215 km/h. Operatori i Energjisë Elektrike njofton se 376,000 shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike dhe 14,00 pa ujë.

Për më tepër shfletoni galerinë…

FOTO GALERI
2/11

Top Channel