Kur mendojmë për ishujt në Tajlandë, ajo që na bie në mendje janë imazhet e plazheve ekzotike, bimësisë së harlisur dhe ujit të pastër si kristali. Një nga pikat e nxehta turistike në botë, Tajlanda është bërë një destinacion i popullarizuar.

Por jo të gjithë ishujt Thai janë njëlloj. Në veçanti, Koh Tao, u quajt “ishulli i vdekjes” i Tajlandës për një arsye shumë të errët. Vitet e fundit, shumë turistë kanë paguar çmimin përfundimtar për të vizituar ishullin  – ata kanë humbur jetën e tyre. Ne po ju japim vetëm një liste të shkurtër të turistëve që kanë gjetur vdekjen në këtë ishull.

Por çfarë mund të shkojë keq në parajsë? Klikoni në galeri për ta zbuluar.

FOTO GALERI
2/8
Elise Dallemagne, 2017 - Në vitin 2017, 30-vjeçarja, Elise Dallemagne nga Belgjika u gjet e vdekur në ishull. Trupi i saj u gjet gjysmë i ngrënë nga hardhucat. Hetimi policor konkludoi se ishte vetëvrasje.

Top Channel