Që kur është bërë pjesë e skenës muzikore, Rita Ora është supozuar se ka qenë lidhur më disa meshkuj të njohur në mbarë botën siç janë, Bruno Mars, Rob Kardashian dhe Asap Rocky të cilët kanë deklaruar se kanë qenë të dashuruar me këngëtaren me origjinë shqiptare.

Lidhjet e saj zyrtare kanë qenë me Calvin Harris, Andrew Wyatt dhe Ricky Hilifiger.

Së fundmi e kemi parë këngëtaren shpesh së bashku me Liam Payne dhe kemi ngritur hipoteza se ata mund të jenë në një lidhje së bashku.

Por Rita Ora ka hedhur këto hipoteza poshtë duke thënë se ajo dhe Liam janë thjesht miq dhe asgjë më tepër se kaq.

FOTO GALERI
2/6

Top Channel