Pas muajsh spekulime, mësohet kush realizoi fustanin e Meghan – FOTO

19/05/2018 13:34

Meghan Markle ka veshur një fustan nusërie të stiluar nga Claire Waight Keller. Pas muajsh spekulime dhe thashethemesh Pallati Kensington bëri të ditur sot se stilistja është Claire për Givenchy, e para femër Drejtuese Artistike në historinë e firmës franceze të modës, dhe pas fustanit të mrekullueshëm.

Me një jakë ovale, dhe një stil të linjës A, nga një lule nga çdo vend i Commonwealth mishërohet në vellon e saj. Tiara e Meghan është e Queen Mary Filigree Bandeau që daton që nga 1932. Ajo ka një karficë të ndashme ne qendër.

Emri i stilistest u publikua teksa nusja e buzëqeshur po dilte nga makina kur arriti në Kishën e St. George në Windsor, bashkë me mamin e saj Doria Ragland.

Që në nëntor kur ajo dhe Harry bën të ditur fejesën e tyre, ka qenë një numër stilistësh që mendohej të krijonin fustanin e saj.

 

FOTO GALERI
1/20

Top Channel