“Smokey eyes” të zeza dhe të arta

29/01/2018 12:41

Jeni në kërkim të ideve për të intepretuar somkey eyes? Provoni të shpikni klasiken e madhe me trukimin e syve duke shtuar efektin fumature të nuancave të zeza dhe tonalitete me ar.

Varianti bazë i smokey, është me bazën e zezë në qepallën ë lëvizshme me hije të herët mund të bëhet me shumë variante.

Nëse doni ta bëni vërtetë “glamour” këtë truk, frymëzohuni nga trendet e momentin apo makjazhi i metalizuar. Nuk e ngarkon syrin dhe është idela për çdo ngjyrë sysh, që nga jeshilja tek e kaltërta.

Për një rezultat “Soft”, vendosni pak nuancë të artë në pjesën e brendshme të syrit ose në qendër të qepallës së lëvizshme. Shihni fotogalerinë me 12 variante.

FOTO GALERI
2/11

Top Channel