Tendenca, vetulla si pemë Krishtlindjesh

13/12/2017 09:41

Ky ka qënë një vit interesant për vetullat, kur u bë trend microblading, apo dekorimi i tyre.

Në vjeshtë pastaj doli tendenca e vetullës shigjetë, e më pas “vetulla kurorë”, por duket se nuk ka mbaruar me kaq.

Edhe për Krishtlindjet vetullat kanë variantin e tyre festiv. Femrat vendosin xhingla në vetullat e tyre për tu dukur si një pemë Krishtlindjesh në miniaturë.

Trendi nisi nga përdoruesja e Instagramit, Taylor R. dhe gjithçka mori udhë më pas. Në thelb, duhet të ndani vetullën në formën e degëve të pemës dhe ta plotësoni atë me bizhu, xhingla dhe gjëra të tjera të shndritshme. Madje ka dhe nga ato që kanë lyer vetullat ngjyrë jeshile. Shihni në fotogaleri tendencat e Instagramit.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel