Tendencat e fundit të tortave të dasmës

20/11/2017 12:02

Një nga momentet më të shumëpritura të dasmës është prerja e tortës. Duart e çiftit do të presin fetën e parë që do i ofrohet dhëndrit. Skenografia është e njëjtë por ajo që ndryshon është pamja e tortës së dasmës, e cila admirohet njësoj si fustani i nuses.

Kështu që duhet kombinuar me stilin dhe dekorin e festës. Torta tradicionale me rrumbullakët me pana dhe konfete, tashmë është harruar duke i lënë vendin skulpturave me pasta sheqeri. Kjo e fundit një traditë tipike anglosaksone që ka gjetur vend kudo në botën e ‘cake design’. Shihni në galerinë e fotove disa nga këto tendenca.

FOTO GALERI
3/15

Top Channel