Hamas, kompensim per familjet e viktimave

23/01/2009 09:15

Hamasi do te demshperbleje familjaret e viktimave dhe te plagosurit gjate luftimeve trijavore ne Rripin e Gazes.

Njemije euro per cdo person te vrare, 500 euro per cdo te plagosur dhe 4 mije euro per cdo familje, shtepia e se ciles u shkaterrua krejtesisht nga sulmet izraelite.

Keto jane shifrat rimbursuese, te cilat jane bere te ditura nga nje zedhenes i levizjes. Taher al Nono deklaroi se Hamas ka ne dispozicion te palestinezeve 28,6 milione euro. Kompensimi do te nise qe nga dita e diel.

Sipas OKB-se, per rindertimin e Gazes se shkaterruar do te duhen miliarda dollare.

Top Channel