“Puna për të ishte pasioni më i madh”, ndahet nga jeta parakohe infermierja e Pediatrisë, postimi prekës i kolegëve

11/07/2024 10:44

Është ndarë nga jeta parakohe, infermierja e pediatrisë në QSUT, Liljana Veliaj, në moshën 59-vjeçare.

Në një reagim të bërë në faqen zyrtare të Facebook të QSUT, kolegët e saj shprehet se shkak për ndarjen nga jeta ka qenë një arrest kardiak.

“Lili, ishte shumë korrekte dhe puna për të ishte pasioni më i madh. Ajo i donte shumë pacientët e vegjël me të cilët punonte çdo ditë si infermiere.

Lili, ishte përherë e para që vinte në shërbim për të hapur dhomën e konsultës së endokrinologjisë me shumë dashuri e pa vonesa, por mëngjesin e 8 korrikut, ajo nuk mundi dot të mbërrinte.

Lili la pas shumë dashuri, respekt dhe vlera njerëzore e profesionale. QSUNT i shpreh ngushëllimet familjarëve të saj!”, shkruhet në postim.

Top Channel