Lëvizte i armatosur në Durrës, arrestohet 33-vjeçari i kërkuar për vrasje të mbetur në tentativë

11/07/2024 11:32

Andra Brengasi, i shpallur në kërkim nga policia për tentativë vrasje ka rënë në pranga.

Ai u kap në hyrje të një pallati dhe gjatë kontrollit në çantën e tij, policia gjeti 1 armë zjarri pistoletë me municion luftarak, që posedohej pa leje.

Andrea Brengasi është autori i ngjarjes së Don Boskut më 14 dhjetor 2023, ku tentoi të vriste fqinjin duke qëlluar me armë zjarri drejt automjetit të tij.

Asokohe autori kishte pak kohë që kishte dalë nga burgu, pasi ka vuajtur dënimin me grabitje me armë.

Policia vendosi 5000 euro shpërblim , për çdo informacion të vlefshëm që do të çojë në kapjen e autorit, i cili ra sot në pranga.

Top Channel