VIDEO/ Stjuarti dëmtoi Moratën teksa tentoi t’a ruante nga tifozi që u fut në fushë, merret vendimi për sulmuesin në prag të finales

10/07/2024 12:36

Episod thuajse i pabesueshëm pas përfundimit të ndeshjes Spanjë-Francë.

Ndërsa lojtarët e De La Fuente ishin pranë tifozëve të tyre për të festuar kualifikimin në finalen e së dielës, një tifoz pushtoi fushën drejt lojtarëve spanjollë dhe u ndoq menjëherë nga personeli i sigurisë.

Njëri prej këtyre të fundit, megjithatë, rrëshqiti në fushë dhe rrëzoi Alvaro Moratën, i cili u ngrit me sa duket me dhimbje të mëdha dhe u kthye te shokët duke çaluar.

Sot në mëngjes (e mërkurë), Spanja u largua nga hoteli në Mynih dhe një Morata i buzëqeshur donte t’i qetësonte të gjithë për gjendjen e tij: “Jam mirë, fizikisht gjithçka është në rregull”, u tha ai gazetarëve të pranishëm. Më pas edhe sulmuesi spanjoll donte të bënte shaka për atë që ndodhi: “Ishte një karton i verdhë”. 

De la Fuente mund të qetësohet tani: Morata do të jetë në gjendje të luajë në finale. Tani mbetet vetëm të kuptojmë se kush do të jetë kundërshtari i La Roja: mbrëmjen e sotme do të luhet gjysmëfinalja e dytë mes Holandës dhe Anglisë.

Top Channel