Gjermania humbet një tjetër legjendë, ylli i Bayernit i jep lamtumirën kombëtares

10/07/2024 18:21

Pas Toni Kroos, Gjermania duket se ka humbur dhe një tjetër yll. Bëhet fjalë për Thomas Muller, i cili i ka dhënë përfundimisht lamtumirën kombëtares së “Panzerave”.

Lajmin e ka bërë me dije “Bild”, me Euro 2024 që ishte dhe i fundit për sulmuesin gjerman.

Ylli i Bayernit ka qenë gjithmonë një pikë kyçe për skuadrën e “Panzerave” në vite, teksa ishte dhe golashënuesi më i mirë i Gjermanisë në Botërorin e 2014-ës ku u shpall dhe kampion Bote.

Muller u bashkua me Gjermaninë në mars të vitit 2010 dhe që atëherë ai ka luajtur 131 takime, në të cilat ka shënuar dhe 45 gola.

Top Channel