FOTO/ Muri i verdhë “ngjyroset” portokalli, tifozët holandezë mbushin tribunën e ultrasve të Dortmundit

10/07/2024 20:14

Teksa me padurim pritet të fillojë gjysmëfinalja e dytë mes Holandës dhe Anglisë, tifozët e të dyja skuadrave kanë mbushur stadiumin e Dortmundit.

Gjithsesi ngjyra që mbizotëron është padyshim portokallia e “Tulipanëve”, të cilët janë vendosur në tribunën e ultrasve të Dortmundit, që njihet ndryshe dhe si “Muri i verdhë”.

Por duket se tashmë ky mur është “ngjyrosur” portokalli, me tifozët që kanë mbushur stadiumin dhe po bëhen gati për një arritje historike të skuadrës së tyre.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel