Nga Grida Duma tek Heidi Baci, flet aktorja që imiton personazhet në Portokalli, si nisi rrugëtimi i Anxhi Muçës në botën e aktrimit

08/07/2024 10:57

Anxhi Muça është aktorja e Portokalli e cila ka ardhur në imitime perfekte të personazheve të Big Brother, si Heidi Baci, Olta Gixharit, por edhe të moderators së Top Story, Grida Dumës.

Një personazh që është përqafuar nga publiku që në daljet e para në skenë, Anxhi ka rrëfyer në “Mos i bjer me Top”, fillimet e karrierës dhe si u bë pjesë e Akademisë së Arteve.

Ajo tregon se vjen nga një familje e thjeshtë dhe se nuk kanë aspak lidhje me artin, e mesa duket do të jetë ajo e para që e nis këtë rrugë.

“E kam nisur në Portokalli duke imituar Gridë, ishte shumë kënaqësi pasi në skenë bashkë me mua ishte edhe ajo”, tregon Anxhi.

Më poshtë mund të ndiqni pjesë nga intervista e saj:  

 

Top Channel