VIDEO/ Eliminimi i Gjermanisë dhe ndeshja e fundit e Kroos, ikona largohet me duartrokitje nga futbolli i luajtur

05/07/2024 21:10

Gjermania u eliminua mes dramës dhe polemikave nga Spanja në çerekfinalen e luajtur në Shtutgart.

Ky eliminim ka sjellë dhe lamtumirën e Toni Kroos nga futbolli i luajtur, i cili largohet pas një karriere legjendare, duke fituar çdo gjë si lojtar, përveç Europianit.

Pas përfundimit të sfidës, mesfushori ikonik u përshëndet me tifozët e tij, të cilët duartrokitën karrierën legjendare të Kroos.

Top Channel