Kualifikimi i Turqisë në çerekfinale, Blerti Hajdari në “Top Arena”: Ekip që luan me shpirt

02/07/2024 23:27

Ish-futbollisti Blerti Hajdari bëri një analizë të lojës së Turqisë në këtë Europian, teksa u ndal edhe tek e kalura.

Ai e konsideron lojën e mëparshme të Turqisë, në kompeticione të rëndësishme, si shumë të mirë, por më pas gjërat ndryshuan.

“Turqia pati një shkëputje në atë kohë kur doli në katërshen botërore. Ishte një ekip shumë i fortë që luante me shpirt dhe pa frikë në fushë. Pas asaj periudhe pati një çrregullim.

Montela është një italian që bën lojën taktike. Kaluan një ekip si Austria dhe tani është përballë Holandës, e cila deri më sot ka bërë përballje të mira”, tha ai në “Top Arena”.

Top Channel