Tjetër finale e parakohshme, ja kur do të luhet çerekfinalja mes Portugalisë dhe Francës

01/07/2024 23:58

Portugalia arriti një kualifikim dramatik përballë Sllovenisë vetëm falë penalltive, duke shkuar kështu në çerekfinale.

Në këtë fazë, Ronaldo me shokë do të përballen me Francën, në një finale tjetër të parakohshme pas asaj mes Spanjës dhe Gjermanisë.

Kjo sfidë do të luhet më 5 korrik, në orën 21:00, në Hamburg.

Hera e fundit që këto dy skuadra janë përplasur në një kampionat Europian ishte në EURO 2020, e cila përfundoi në barazim 2-2, ndërsa “Gjelat” ende duan hakmarrjen për finalen e vitit 2016, kur Portugalia mundi pikërisht në Francë ekipin e Deschamps me rezultatin 1-0.

Top Channel