VIDEO/ Spektakël me 5 gola në Berlin, Austria mund Holandën dhe e mbyll si e para Grupin D

25/06/2024 19:56

 Austria ka arritur të mposhtë me rezultatin 2-3 Holandën në Berlin, në takimin e fundit të Grupit D.

Ishin austriakët e Rangnick ata që kaluan të parët në avantazh falë një autogoli të Malen në minutën e 6’. Pjesa e dytë nisi me gol nga Gakpo, i cili barazoi takimin në minutën e 47.

Austriakëve u mjaftuan vetëm 12 minuta për të kaluar sërish në avantazh me Schmid, ndërsa barazimi për herë të dytë në këtë takim erdhi nga Depay në minutën e 75’.

Pas 5 minutash, ishte Sabitzer që realizoi një supergol për t’i dhënë fitoren ekipit të tij.

Kështu Austria e mbyll grupin si vendi i parë me 6 pikë dhe kjo falë barazimit të Francës me Poloninë në sfidën tjetër, ndërsa Holanda kalon më tej si një nga të tretat më të mira me 4 pikë.

REZULTATI:

HOLANDË 2-3 AUSTRI

Gakpo 47′, Depay 75′ / Malen (A.G) 6′, Schmid 59′, Sabitzer 80′

KOMENTI LIVE:

90+6′ Mbyllet sfida me fitoren e Austrisë!

80′ GOOOL AUSTRIA 2-3/ Sabitzer godet brenda zonës dhe kalon sërish në avantazh austriakët. (VIDEO)

75′ GOOOL HOLANDA 2-2/ Depay lëshon një predhë me të djathtën dhe e çon në rrjetë. Pas rishikimit me VAR, gjyqtari e akordon si të rregullt. (VIDEO)

59′ GOOOL AUSTRIA 1-2/ Schmid godet me kokë dhe De Vrij e devijon drejt rrjetës. (VIDEO)

47′ GOOOL HOLANDA 1-1/ Gakpo merr një top në zonë dhe me të djathtën, tund rrjetën. (VIDEO)

45′ Nis pjesa e dytë!

45+2′ Mbyllet pjesa e parë!

41′ Depay godet lehtë me kokë, por topi përplaset në shtyllë.

23′ Malen merr një top në zonë, por tentativa e tij shkon shumë afër portës.

6′ GOOOL AUSTRIA 0-1/ Një top i hedhur në zonë gjen Malen i cili çon topin në rrjetën e tij. (VIDEO)

1′ Starton sfida!

FORMACIONET ZYRTARE:

Top Channel