VIDEO/ Skena të turpshme nga tifozët serbë, thërrasin në kor emrin e Vladimir Putin dhe përleshen me policinë gjermane

25/06/2024 22:22

Skena të turpshme kanë ndodhur nga tifozët serbë përpara sfidës që kombëtarja e tyre luan me Danimarkën.

Në Mynih, huliganët serbë kanë thirrur në kor emrin e presidentit rus, Vladimir Putin, në mënyrë për të provokuar gjermanët.

Më pas, një përleshje e ashpër ka ndodhur mes tyre dhe policisë gjermane, duke krijuar trazira në rrugët e Mynihut.

Top Channel