Ju si mendoni? Ekipi me tifozet më të bukura këtë Europian….

25/06/2024 10:41

Ukraina ka arritur fitoren e parë në Euro 2024, teksa ka mposhtur 2-1 Sllovakinë.

Futbollistët përfaqësojnë vendin e tyre, që është në luftë me Rusinë, dhe çdo fitore u dedikohet atyre që luftojnë në shtëpi. Por jo vetëm kaq, pasi vëmendje të madhe kanë tërhequr edhe tifozët në tribuna. Bukuroshet kanë pushtuar mediat ndërkombëtare me pamjen e tyre. madje sipas tyre, Ukraina ka tifozerinë më të bukur.

Përveç takimit Shqipëri-Spanjë, ditën e sotme në orën 21:00 luhet dhe sfida tjetër mes Kroacisë dhe Italisë. Një vëmendje për këtë takim pritet ta marrë dhe ajo që njihet si tifozja më seksi në botë, Ivana Knoll. Modelja kroate do të jetë në stadium mbrëmjen e sotme për të mbështetur kombëtaren e saj njësoj siç bëri me Shqipërinë dhe Spanjën.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel