Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C

25/06/2024 22:54

Danimarka dhe Serbia kanë ndarë pikët pas një barazimi pa gola duke mbyllur kështu Grupin C.

Sfida nisi me danezët që ishin kërkues, por pa arritur dot të gjenin rrjetën.

Në pjesën e dytë, serbët provuan disa herë, por mbrojtja daneze ishte e pakalueshme.

Kështu Danimarka kualifikohet në vend të dytë me tre pikë, ndërsa Serbia e mbyll e fundit këtë rrugëtim në Europian me 2 pikë.

REZULTATI:

DANIMARKË 0-0 SERBI

FORMACIONET ZYRTARE:

Top Channel