VIDEO/ Barazim në frymën e fundit, Italia rrëmben një pikë dhe eliminon Kroacinë

24/06/2024 22:58

Italia ka arritur të barazojë në minutën e fundit përballë Kroacisë në Leipzig, duke mbyllur kështu Grupin B.

Sfida nisi mirë për të dyja skuadrat, por golat e vetëm erdhën në pjesën e dytë. Luka Modric kaloi në avantazh kroatët në minutën e 55’, ndërsa barazimi erdhi nga Zaccagni në minutën e 90+8’ të takimit.

Kështu Italia e mbyll grupin në vendin e dytë me katër pikë, ndërsa Kroacia në vendin e tretë me dy pikë, duke i dhënë fund ëndrrës së saj europiane.

REZULTATI:

KROACI 1-1 ITALI

Modric 55′ / Zaccagni 90+8′

KOMENTI LIVE:

90+9′ Mbyllet sfida në barazim 1-1!

90+8′ GOOOL ITALIA 1-1/ Zaccagni godet bukur brenda zonës, me topin që përfundon në rrjetë. (VIDEO)

55′ GOOOL KROACIA 1-0/ Modric gjen topin në zonë dhe e shtyn drejt rrjetës. (VIDEO)

54′ Modric godet nga 11-metërshi, por ndalet nga Donnarumma.

46′ Nis pjesa e dytë!

45+1′ Mbyllet pjesa e parë e takimit!

27′ Bastoni godet me kokë, por Livakovic reagon siç duhet për të shpëtuar portën.

5′ Susic tenton me një gjuajtje nga distamca, por Donnarumma i mohon golin.

1′ Starton sfida në Leipzig!

FORMACIONET ZYRTARE:

Top Channel