“Largohemi nga Europiani me kokën lart”, Rama: Kombëtarja e kreu misionin, bëri futbollin më të mirë në historinë e saj

24/06/2024 23:29

“Kombëtarja e kreu misionin, bëri futbollin më të mirë në historinë e saj”, kështu shprehet Edi Rama në një reagim të bërë në Facebook, pas eliminimit të Shqipërisë nga “Euro2024”.

“FALEMINDERIT

Nga goli më i shpejtë i Europianëve deri në sekondën e fundit të këtij Europiani, Kombëtarja Kuqezi e kreu misionin e saj të pamundur duke luajtur futbollin më të mirë ndonjëherë në historinë e saj dhe me mbështetjen fantastike të dallgës kuqezi të Lojtarit të 12-të.
Sot skuadra jonë e re dhe me një potencial shumë premtues largohet nga ky Europian me kokën lart, për t’u rikthyer në fushë më tej me një eksperiencë shumë të vyer, e cila i mungonte krejtësisht përballë tre nga fuqive më të mëdha të futbollit që u përballën me një Shqipëri të vogël, por me dinjitet të pamohueshëm nga askush”, shkruan Rama.

Top Channel