“Krenarë dhe pastërtorë”/ Rama publikon videomesazhin: Bukuritë e natyrës i kemi pa kursim, por duhet t’i mbrojmë

24/06/2024 09:56

Përmes një vidomesazhi, nën moton “krenarë dhe pastërtorë”, kryeministri Edi Rama bën thirrje për mbrojtjen e bukurive natyrore dhe trashëgimive kulturore.

“Me këtë mesazh për një Shqipëri të Pastër, ku bukuritë e natyrës i kemi pa kursim, trashëgiminë kulturore po ashtu dhe më e thjeshta që mund të bëjmë të gjithë bashkë është t’i duam e t’i mbrojmë, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

Top Channel