Eliminimi i Shqipërisë nga Europiani, ja si e komentuan mediat e huaja fitoren e Spanjës

24/06/2024 23:39

Shqipëria u eliminua nga Europiani “Gjermani 2024” pas disfatës 0-1 nga Spanja, duke e mbyllur kështu Grupin B me 1 pikë në vendin e fundit, por me një paraqitje fantastike.

Ky eliminim ka kaluar dhe nga mediat e huaja të cilat e kanë komentuar kështu:

“Marca”: Me Dani Olmon, nuk ka rezervime

“AS”: Golazo, të plotë dhe në pritje

“The Sun”: Torres shënon golin e shpejtë të fitores dhe spanjollët e dytë lundrojnë në 16 më të mirat

“Guardian”: Goditja e pjesës së parë nga Ferran Torres i sjell Spanjës me rotacion fitoren kundëre Shqipërisë

“Tuttosport”: Spanja e mbykll me pikët e plota, Ferran Torres eliminon Shqipërinë

FOTO GALERI
1/5

Top Channel