“Nuk e di nëse mund të fle sonte”, u fut në fushë gjatë ndeshjes, 10-vjeçari rrëfen emocionet pas ‘selfiet të jetës’ me Cristiano Ronaldon

23/06/2024 14:46

Një 10-vjeçar rrëmbeu të gjithë vëmendjen kur u fut në fushë për të takuar idhullin e tij gjatë ndeshjes Portugali-Turqi.

Berati, i cili luan për KSV Hessen në qytetin e tij të lindjes, Kassel, rreth 160 km larg, tha për gazetën e përditshme Bild se ishte i emocionuar nga takimi i rrufeshëm me heroin e tij në fushë, Cristiano Ronaldo.

“Sapo realizova ëndrrën time”, tha ai. “Tani kam një foto me Cristiano Ronaldon.” I pyetur nëse kishte qenë nervoz më parë, Berati tha jo.

“Pse? Por nuk e di nëse do të mund të fle sonte tani.” Djali shtoi se ai ishte mburrur me miqtë para ndeshjes për qëllimet e tij.

“Por askush nuk besonte se unë do ta bëja në të vërtetë”, tha ai.

Berati tha se kur ishte gati për të realizuar planin i tha babait të tij, i cili ishte me të në tribunë, se do të shkonte në tualet.

“Papritur e pashë në çatinë e stolit të zëvendësuesve dhe më pas ai filloi të vraponte”, tha për Bild babai i Beratit, Cetin.

Edhe pse mund të përballej me një gjobë të rëndë, Berati mesa duket doli vetëm me një paralajmërim.

“UEFA bëri një sy qorr sepse ai është kaq i vogël”, tha Cetin.

I pyetur nëse do ta bënte përsëri, Berati këmbënguli se xhirot e së shtunës bëheshin vetëm një herë.

“Unë do të kisha shumë frikë se do të na duhej të paguanim shumë para”, tha ai.

Berati ishte i pari nga pesë tifozët që mundën të futeshin në fushë gjatë lojës. Menaxheri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu shqetësimet e sigurisë më pas.

Një lojtar i gjashtë dështoi në një përpjekje për të arritur te Ronaldo, por bëri që një prej rojeve të sigurisë të rrëshqiste dhe të përplasej me sulmuesin portugez Gonçalo Ramos, duke e rrëzuar lojtarin e Paris Saint-Germain në fushë.

“Është një shqetësim sepse sot ishim me fat që qëllimet e tifozëve ishin të mira”, tha Martínez. “Ne të gjithë e duam një fans që njeh yjet e mëdhenj dhe ikonat e mëdha në jetën e tyre. Të gjithë jemi dakord me këtë. Por ka një moment shumë, shumë të vështirë nëse këto synime janë të gabuara, lojtarët janë të ekspozuar dhe ne duhet të jemi të kujdesshëm me këtë.”

FOTO GALERI
1/6

Top Channel