VIDEO/ Austria e bën festë në Berlin, mund me tre gola Poloninë dhe i afrohet kualifikimit

21/06/2024 19:55

Austria ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në grupin D, duke mposhtur 1-3 Poloninë në Berlin.

Sfida nisi mjaft mirë për skuadrën e Rangnick, që kaloi në avantazh që në minutën e 9’ me Trauner, por barazimi erdhi vetëm në minutën e 30’ nga Piatek.

Pjesa e dytë foli vetëm për austriakët, të cilët kaluan sërish në avantazh me Baumgartner në minutën e 66’ të takimit, ndërsa Arnautovic ktheu në gol një 11-metërsh në minutën e 78’.

Kështu Austria shkon në kuotën e tre pikëve, duke iu afruar kështu kualifikimit në grupin D, ndërsa për Poloninë gjërat komplikohen që vazhdon të jetë në vendin e fundit me 0 pikë.

REZULTATI:

POLONI 1-3 AUSTRI

Piatek 30′ / Trauner 9′, Baumgartner 66′, Arnautovic (P) 78′

GOLI I ARNAUTOVIC (VIDEO)

GOLI I BAUMGARTNER (VIDEO)

GOLI I PIATEK (VIDEO)

GOLI I TRAUNER (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE:

Top Channel