“Hysaj dështon sërish, masakrohet në rrjet”, ish-futbollisti Sokol Kushta: Bëri sërish gabime në pjesën e dytë

20/06/2024 11:10

Ish-futbollisti Sokol Kushta i ftuar në “Breaking” në Top News ka dhënë mendimin e tij për ndeshjen e djeshme Kroaci-Shqipëri.

Sipas tij, Hysaj bëri të njëjtat gabime edhe në pjesën e dytë të ndjeshjes. Madje kushta kritikoi edhe vendimet e trajnerit, ku u shpreh se kishte futbollistë më të mirë se Hysa për të futur në fushë që mund të siguronin dhe fitoren e Kombëtares sonë.

Sokol Kushta: Hysa bëri të njëjtat gabime dhe në pjesën e dytë. Bëri pothuajse të njëjtin gabim. Megjithatë lojtari është vetëm një pjesë, ai që balancon, a që rregullon është trajneri. Trajneri e shikon ku ai po çedonte. Ti ke një lojtar shumë të mirë, merre fute se më keq se Hysa nuk do të ishte. Megjithatë trajneri duhet të bëjë analizat, na iku një mundësi e artë.

Top Channel