Turqia e ka nisur me një fitore 3-1 aventurën e saj europiane përballë Gjeorgjisë, në një ndeshje të zhvilluar në Dortmund.

Megjithëse gjeorgjianët arritën të barazonin njëherë, dy golat e të riut Guler dhe Akturkoglu (në minutën e 97) i dhanë tre pikët e para ekipit të italianit Montella.

Por sikurse tregon kjo video, atmosfera në shkallët e stadiumit nuk ka qenë aspak miqësore.

Tifozët e të dy ekipeve janë përplasur ashpër me njeri tjetrin, saqë nuk kanë munguar edhe sendet e hedhura në të dyja krahët.

Top Channel