Solli golin e barazimit, Xherdan Shaqiri sapo rrëmbeu një rekord të ri historik dhe shumë të rëndësishëm

19/06/2024 22:28

Xherdan Shaqiri edhe në këtë ndeshje kundër Skocisë ka shënuar gol, gol i cili solli barazimin.

Kështu 32-vjeçari shqiptar bëhet i vetmi futbollist që futet në histori duke shënuar në secilin nga 6 turnetë e fundit të mëdhenj ndërkombëtare.

Konkretisht për Kupën e Botës 2014, EURO 2016, Kupën e Botës 2018, EURO 2020, Kupën e Botës 2022 dhe së fundmi EURO 2024.

Top Channel