“Kjo fitore i jep ekipit vetëbesim”, Kroos pas spektaklit në Mynih nga Gjermania: Skocia nuk ishte në ditën e saj më të mirë

14/06/2024 23:31

Toni Kroos ishte padyshim një nga lojtarët që dhuroi spektakël në fitoren e Gjermanisë 5-1 në ndeshjen hapëse kundër Skocisë.

Veterani gjerman, i cili luan dhe kompeticionin e tij të fundit si profesionist, u shpreh pas fitores se një start i mirë si ky që arritën i duhej skuadrës, por nuk nënvlerësoi as Skocinë, duke u shprehur se britanikët nuk ishin në ditën e tyre më të mirë.

“Ne u shpërblyem me një start të mirë. Kjo i jep ekipit vetëbesim në këtë kampionat Europian që po zhvillohet në shtëpi. Një gol në minutat e para sigurisht që të ndihmo, por as Skocia nuk ishte në ditën e saj më të mirë”, tha mesfushori.

Top Channel