Dortmundi, kuq e zi/ Rama: Shqipëria e ka fituar Europianin e saj dhe s’ka më asgjë për të humbur! Cilido qoftë rezultati i ndeshjes…

14/06/2024 11:07

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi media e huaj ESPN shkroi se UEFA dhe autoritetet gjermane po përgatiten që në Dortmund të presin 50,000 tifozë shqiptarë, të cilët do të ndjekin ndeshjen e së shtunës kundër Italisë, e para për skuadrën kuqezi në kampionatin europian që starton sot zyrtarisht kundër Italisë në Dortmund.

“Natyrisht🤩
50 mijë shqipe dhe 31 mijë azzuri në shkallët e arenës së Dortmundit nesër, ku i famshmi Mur i Verdhë i Borussias do të zëvendësohet për një natë nga Dallga Kuqezi e Shqipërisë🇦🇱❤️🦅
Shqipëria e ka fituar Europianin e saj dhe s’ka më asgjë për të humbur, prandaj cilidoqoftë rezultati i ndeshjes mbrëmja e nesërme do të mbetet jo vetëm në historinë e futbollit shqiptar, po edhe në kujtesën e 10 milionë shqiptarëve⚽️🇦🇱😍🇪🇺”, shkruan Rama.

Top Channel