Pamje apokaliptike në Dubai, nivel i lartë uji në rrugë! Kaos pas bllokimit

17/04/2024 22:35

Autostradat gjigante të Dubait u bllokuan nga përmbytjet dhe aeroporti i tij kryesor ishte në kaos pasi qendra financiare e Lindjes së Mesme mbeti e bllokuar, një ditë pas reshjeve më të mëdha të regjistruara.

Ndërprerje të energjisë u raportuan rreth Dubait, i cili ishte i mbushur me zona të përmbytura dhe makina të zhytura dhe të braktisura. Një tunel rrugor pranë aeroportit u përmbyt deri në çatinë e tij dhe disa vila banimi të përmbytura.

Skena të ngjashme ishin të dukshme rreth shtetit të Gjirit, duke përfshirë Sharjah, Dubai fqinj, ku banorët ecnin nëpër rrugët kryesore dhe lundronin me varka të improvizuara.

Top Channel