Çmenduri në Sarandë/ I mituri merr drejtimin e “Benz-it”, humb kontrollin dhe del nga rruga! Plagosen dy shokët pasagjerë

21/11/2023 21:04
Foto ilustruese

Një i mitur është përfshirë në një aksident automobilistik në Sarandë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:25 në afërsi të fshatit Bajkaj, Delvinë. I riu kishte marrë drejtimin e automjetit tip “Benz”, por ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga, duke lënë të plagosur dy shokët e tij pasagjerë.

Si pasojë e aksidentit ka mbetur i dëmtuar edhe vetë i mituri që drejtonte automjetin, ndërsa së bashku me dy të rinjtë e tjerë të moshave 13-15 vjeç janë transportuar në spital dhe ndodhen në kujdesin e mjekëve.

Policia ka bllokuar automjetin, i cili dyshohet se është në pronësi të babait të njërit prej shtetasve të mitur.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Top Channel