Një xhaketë ikonë lëkure e veshur nga Michael Jackson në vitet 1980 është shitur për për 250,000 £ (306,000 dollarë).

Veshja bardh e zi, e veshur nga këngëtari i ndjerë në një reklamë, pritej të shitej nga 200,000 deri në 400,000 paund në ankand.

Artikull ishte në mesin e më shumë se 200 pjesëve të relikeve muzikore të shitura në Londër të premten, duke përfshirë një xhaketë George Michael dhe një model flokësh Amy Winehouse.

Jackson e veshi xhaketën në vitin 1984, në një seri reklamash që superylli bëri për një kompani pijesh joalkoolike.

Top Channel