Si pasojë e motit të paqëndrueshëm që pritet të përfshijë rajonin e Adriatikut, kompanitë e lundrimeve kanë njoftuar se mbrëmjen e sotme do të pezullohen lundrimet e trageteve nga Durrësit drejt portit italian të Barit dhe anasjelltas.

Referuar parashikimeve të autoriteteve detare, forca e erës do të shkojë deri në 30 m/s, ndërsa dallgëzimi në det të hapur do të variojë nga  7-8 bft.

Autoritetet detare bëjnë me dije se do të monitorojnë situatën deri në rikthimin në normalitet të kushteve të motit, ndërsa njoftojnë se lundrimet drejt Ankonës do të vijojnë normalisht.

Top Channel