Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmoud Abbas anulon takimin me Biden pas sulmit me raketa në spital

17/10/2023 22:18

Presidenti i Autoritetit Palestinez Mahmoud Abbas ka anuluar takimin e tij me presidentin e SHBA-së Joe Biden pas një sulmi në Spitalin Baptist Al-Ahli në qytetin e Gazës, sipas zyrtarëve palestinezë – një vendim që vjen në prag të vizitës së presidentit amerikan në Rajon.

Abbas po udhëton për në Ramallah dhe ka bërë thirrje për një takim urgjent të udhëheqjes palestineze sonte pas goditjes në spital.

Zyrtarët palestinezë kanë thënë se nga 200 deri në 300 njerëz u vranë në një sulm izraelit, duke cituar vlerësimet paraprake.

Top Channel