Elton Ilirjani, model, aktivist dhe filantrop, vazhdoi dominimin e tij në pistë gjatë Javës së Modës në Nju Jork 2023 për të modeluar për Concept Korea’s Spring Summer 24 shfaqja e mbajtur @Gallery në Spring Studios në New York City.

Me veshjen me një stil të krijuar ekskluzivisht nga stilistja Hyun Park e MMAM Elton bëri një ndikim të madh vizual, duke u mbështetur edhe në përvojat e tij të mëparshme me modelingun në Korenë e Jugut. Eltoni drejtoi gjithashtu kortezhin e modeleve në fund të spektaklit. MMAM (Maison Modern Art Museum) është krijim i stilistes Hyun Park dhe krijon konceptualisht pajisje arti të veshura që bazohen në shkarravitjet e paqëllimta dhe veprimet e Hyun që shkëputen nga modele të standardizuara dhe krijojnë forma që janë të reja.

Në fillim të këtij viti në mars, Elton mbylli shfaqjen MMAM (Maison Modern Art Museum) në krijimin e saj, e cila u mbajt në Seul, Koreja e Jugut.

I njohur në mbarë botën si një influencues i rangut të lartë në rrjetet sociale dhe model mode, Ilirjani krenohet me paraqitjet e tij ne sfilata ne disa kontinente tashme. Legjionet e tij të ndjekësve janë të përkushtuar për të dëgjuar dhe mësuar nga mesazhi i tij për barazinë gjinore në mbarë botën. Duke frekuentuar faqet e revistave të modës dhe pistave, ikona përdor praninë e tij të fuqishme për të promovuar një ekzistencë të unifikuar mes gjithë njerëzimit.

Ndërkohë, Concept Korea është një projekt global që publikon kulturën e modës të Koresë në të gjithë botën dhe mbështet markat vendase të stilistëve të hyjnë në tregjet jashtë shtetit.

FOTO GALERI
1/10

Top Channel